آموزش سیستم حقوق و دستمزد در نرم افزار سپیدار

با نام و یاد خدا جلسه اول از فصل پنجم این دوره را با موضوع آموزش سیستم حقوق و دستمزد نرم افزار سپیدار آغاز میکنیم.

آموزش حقوق و دستمزد نرم افزار سپیدار

سیستم حقوق دستمزد در نرم افزار سپیدار قابلیت محاسبه تمامی حقوق و مزایا و کسور در حقوق پرداختی پرسنل شما را دارد، با سیستم حقوق و دستمزد دیگر نیاز به ورود دستی اطلاعات در سایت بیمه و مالیات نیست و به راحتی میتوانید خروجی مورد نیاز دارایی و بیمه را از نرم افزار سپیدار دریافت و در سایت آپلود نمایید.

همچنین این سیستم قابلیت اتصال آنلاین به دستگاه سخت افزاری پایوفای را نیز دارد و شما به راحتی و با استفاده از چند کلیک میتوانید اطلاعات ورود و خروج پرسنل خود را از دستگاه ارسال و در نرم افزار سپیدار دریافت نمایید.

نحوه سفارش آنلاین سیستم حقوق و دستمزد نرم افزار سپیدار

برای سفارش آنلاین لازم است وارد مرورگر خود شوید:
در گوگل حساب سنتر را جست و جو نمایید.
در نتایج ظاهر شده میتوانید وبسایت حساب سنتر را مشاهده نمایید کافی است حساب سنتر را انتخاب نمایید
حال وارد وبسایت حساب سنتر میشویم و از منو بالای وبسایت نشانگر خود را بر روی  آموزش نرم افزار حسابداری برده و از زیر منو ها نرم افزار سپیدار را کلیک نمایید.

به صفحه سفارش آنلاین نرم افزار سپیدار منتقل میشوید، در این بخش میتوانید سیستم ها یا ماژول های مورد نیاز خود را انتخاب و از پایین فرم اقدام به خرید آن نمایید.

خلاصه سیستم حقوق و دستمزد سپیدار

در ابتدا با فرآیند شروع کار با نرم افزار سپیدار آشنا شوید، برای شروع کار لازم است ابتدا چند بخش را تنظیم کنیم:

انتخاب عوامل: شما باید این بخش را چک کنید و عوامل مورد نیاز خود را که شامل احکام حقوقی ثابت، محاسباتی را انتخاب کنید.
تنظیمات حقوق و دستمزد: قبل از هر گونه محاسبه حقوقی حتما لازم است به این بخش را باز کنید و تمامی نرخ ها ، معافیت ها و قوانین و محاسبات مربوط به حقوق و دستمزد را وارد نمایید.
تعریف کارمند: در سپیدار قبل از ثبت هر قرارداد پرسنل لازم است آن کارمند را در سپیدار تعریف کنیم.
جداول مالیاتی: حتما بخش مربوط به جداول مالیاتی را نیز چک کنید زیرا ممکن است با تغییر نرخ مالیات حقوق، آن تغییر در نرم افزار شما اعمال نشود و محاسبات شما با نرخ قدیم انجام شود.

بعد از بررسی و تنظیم موارد بالا لازم است از این بخش برای کارمندان خود قرارداد تعریف کنید .

بعد از صدور قراداد 2 حالت زیر ممکن است پیش بیاید:

حالت اول: کارمند قبل از تعریف در نرم افزار سپیدار در مجموعه ما مشغول به فعالیت خود بوده و دارای سوابق شغلی میباشد، در این حالت باید از بخش اطلاعات استقرار جدید برای کارمند خود اطلاعات استقرار ثبت کنیم؛ حال بعد از ثبت اطلاعات استقرار لازم است به بخش اطلاعات ماهانه رفته و میزان کارکد کارمند خود در ماه مورد نظر را وارد کنید.

حالت دوم: کارمند ما به تازگی در شرکت استخدام شده و اولین قرارداد خود را در نرم افزار سپیدار دارد، در این حالت بعد از ثبت قرارداد به صورت مستقیم به بخش اطلاعات ماهانه رفته و کارکرد پرسنل مورد نظر را وارد میکنیم.

بعد از ثبت اطلاعات ماهانه برای کارمندان لازم است از اینجا به بخش محاسبات رفته و از این بخش برای کارمندان خود محاسبات را انجام دهیم، لازم به ذکر است بخش محاسبات فقط مخصوص محاسبات حقوق نیست و در بخش های محاسبات عیدی، محاسبات سنوات، محاسبات مرخصی نیز کاربرد دارد.

همچنین این بخش میتوانید سند حسابداری حقوق و دستمزد خود را در حالت تجمیعی به صورت اتوماتیک ثبت نمایید و فیش حقوقی کارمندان را نیز از همین بخش پرینت بگیرید.

بعد از انجام محاسبات لازم میتوانیم خروجی های مورد نیاز خود را نیز برای بیمه و مالیات تهیه کنیم.

فایل مالیات : از این بخش میتوانید خروجی مالیات خود را از نرم افزار سپیدار تهیه نمایید
فایل بیمه: از این بخش نیر میتوانید فایل های بیمه مورد نیاز جهت آپلود در سایت تامین اجتماعی را دریافت نمایید.
دیسکت پرداخت: از این بخش میتوانید دیسکت پرداخت بانک را تهیه نموده و جهت پرداخت حقوق به متصدی بانک تحویل نمایید.

حال که تمامی عملیات حقوق و دستمزد را انجام دادیم بعضی از زمان ها هم ممکن است پرسنل ما به دلایلی همکاری خود را با مجموعه ما تمام کنند در این صورت لازم است که از طریق فرم تسفیه حساب در نرم افزار سپیدار تسفیه حساب آنها را ثبت نماییم.

در قسمت های بعدی تمامی بخش های ذکر شده تا الان را به صورت جز به جز مطالعه خواهیم کرد.

download Link Mp4

منبع:
https://hesabcenter.com/