آموزش سیستم مشتریان و فروش در نرم افزار سپیدار

به نام خداوند جهان آفرین، در قسمت اول از فصل چهارم با موضوع آموزش سیستم مشتریان و فروش نرم افزار سپیدار همراه شما عزیزان هستیم.

آموزش سیستم مشتریان و فروش نرم افزار سپیدار

اگر به صورت خلاصه بخواهیم بگوییم، سیستم مشتریان و فروش در نرم افزار سپیدار مسئولیت تمام کارهای فروش را بر عهده دارد، که امکانات آن را به شکل خلاصه در امتداد همین صفحه بعد از آموزش مالی نحوه ی خرید این ماژول با هم مرور می کنیم.

خرید ماژول مشتریان و فروش

اگر که در حال حاضر نرم افزار سپیدار را داریم اما سیستم مشتریان و فروش شامل آن نمی شود جای هیچ نگرانی وجود ندارد و ما می توانیم تنها با پرداخت هزینه ماژول مشتریان و فروش امکانات این بخش را به نرم افزار خود وارد کنیم. برای این کار کافی است که مراحل زیر را دنبال کنیم.

باز کردن مرورگر اینترنت و جستجوی کلمه ی “حساب سنتر” و باز کردن سایت حساب سنتر.

کلیک بر روی گزینه نرم افزار حسابداری در منوی بالای سایت حساب سنتر و انتخاب گزینه نرم افزار سپیدار از زیر منوی آن.

انتخاب سیستم ها و زیر سیستم های مورد نیاز.

در انتها نیز اطلاعات مورد نیاز را وارد و گزینه تکمیل خرید را می زنیم تا در اولین فرصت قفل سخت افزاری جدید را تحویل بگیریم.

فرآیند فروش در نرم افزار سپیدار

در ابتدای کار با ماژول فروش نیاز است که اطلاعات پایه مانند مشخصات کالا، مشتریان و همچنین در صورت نیاز قیمت گذاری اجناس را انجام دهیم. که نحوه انجام آن را در قسمت های آتی در این فصل مرور خواهیم کرد.

پس از انجام ثبت اطلاعات پایه در نرم افزار سپیدار می توانیم فرایند فروش خود را در سناریو های متفاوت انجام دهیم که در ادامه می توانیم آنها را مشاهده کنیم.

سناریو اول فروش

صدور پیش فاکتور برای مشتری
صدور فاکتور از روی پیش فاکتور
صدور سند خروج از انبار از طریق فاکتور فروش
صدور رسید تسویه از طریق فاکتور فروش

سناریو دوم فروش

صدور مستقیم فاکتور فروش بدون نیاز به پیش فاکتور
صدور خروج از انبار از روی فاکتور فروش
صدور رسید تسویه از طریق فاکتور فروش

سناریو سوم فروش

صدور سند خروج انبار
صدور فاکتور فروش از روی سند خروج از انبار
صدور رسید تسویه فاکتور فروش

در ضمن پس از طی کردن هر یک از مراحل سه سناریوی بالا ممکن است اجناس فروخته شده شما به دلایلی بازگردانده شوند که در این صورت باید مراحل زیر را برای ثبت آن در نرم افزار انجام دهیم.

صدور فاکتور برگشتی از روی فاکتور فروش
صدور سند برگشت خروج انبار از روی برگشت فاکتور فروش
صدور رسید اعلامیه پرداخت از روی برگشت فاکتور فروش

در قسمت گزارش ها نیز تمام موارد ثبت شده در نرم افزار را می توانیم مشاهده و بررسی کنیم.

آموزش تمام موارد ذکر شده در بالا بعلاوه عملیات مرتبط دیگر این ماژول را در قسمت های آتی این فصل با یکدیگر مرور می کنیم و به بهترین شکل می توانیم تمام فرایند های موجود در بخش مشتریان و فروش را انجام دهیم.

در قسمت بعدی از آموزش جامع صفر تا صد نرم افزار سپیدار نیز با مرور موضوعات «ثبت پیش فاکتور فروش»، «ثبت فاکتور فروش» و «ثبت فاکتور برگشت از فروش» همراه شما هستیم.

در صورت تمایل اطلاع از انتشار آموزش ها ، اخبار و مقالات روز رشته حسابداری نیز لطفا شبکه های اجتماعی حساب سنتر را نیز دنبال کنید. با تشکر

download Link Mp4

منبع:
https://hesabcenter.com/