آنچه در مورد بلاک اینستاگرام باید بدانید

برای مطرح کردن سوالات خود در مورد بلاک اینستاگرام می توانید

برای مطرح کردن سوالات خود در مورد بلاک اینستاگرام می توانید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

عناوین اصلی این مقاله:

مقدمه

آموزش بلاک اینستاگرام

با بلاک اینستاگرام ، آیا فردی که توسط من بلاک شده می تواند من را mention کند ؟

با بلاک در اینستاگرام ، آیا لایک ها و کامنت هایی که فرد بلاک شده روی عکس ها و ویدئوهای من گذاشته از بین خواهد رفت ؟

مقدمه

اینستاگرام چیزی است که امروزه به ویژه در بین جوانان محبوبیت و طرفداران زیادی دارد ،  چرا که نه؟ این شبکه اجتماعی یک پلت فرم ایده آل است که در آن شما می توانید تصاویر و ویدیوهای مورد نظرتان را پست کنید ، استوری های دلخواه ایجاد کرده و دیگران را در لحظات شادی و ناراحتی با خود همراه کنید. علاوه بر تمام این ویژگی های، Instagram بعضی وقت ها دردسر ساز می شود. زیرا برخی از کاربران ، پروفایل های جعلی را ایجاد کرده و سایر کاربران را مورد آزار و اذیت قرار داده و برای آنها مزاحمت ایجاد می کنند. برای کمک به حل این مشکل کاربران ، Instagram شما را قادر می سازد تا هر پروفایل ای را که مایل هستید ، مسدود کنید.

قبلا در مقاله بلاک کردن در اینستاگرام بدون اطلاع افراد و پاک کردن کامنت آن ها ، در خصوص نحوه بلاک اینستاگرام و خصوصی کردن اینستاگرام توضیحاتی را مطرح کردیم . با توجه به سوالات بسیاری که کاربران گروه مشاوره هیواتک در خصوص بلاک اینستاگرام داشتند در مقاله امروز برخی از این سوالات را مطرح کرده و پاسخ خواهیم داد تا ابهامات کاربران دیگر نیز در خصوص بلاک شدن در اینستاگرام مرتفع گردد .

 

 

در صورت بلاک کردن یک فرد ، آن شخص از اینکه شما او را بلاک کرده اید مطلع نخواهد شد .

آموزش بلاک اینستاگرام

اگر شما به طور مداوم هدف پیام های اسپم یا مزاحم هستید ، نگران نباشید چون شما به راحتی می توانید تنها با انتخاب یه گزینه آن کاربر را بلاک کرده و همه راه های ارتباطی آن شخص با خودتان را مسدود گمید ، با انجام این کار آن شخص دیگر نمی تواند از طریق دایرکت با شما در ارتباط باشد و همچنین پست ها ، استوری ها و پروفایل شما هم برای آن فرد قابل مشاهده نخواهد بود. برای انجام این کار اقدامات زیر را انجام دهید :

1- روی username فرد مورد نظر اشاره کرده یا آن را جستجو و انتخاب کنید.
2- روی … در بالا سمت راست تپ کنید .

 

3- گزینه Block را انتخاب کنید .

 

 

آموزش بلاک اینستاگرام

در صورتی که فردی را به صورت اشتباه در اینستاگرام بلاک کرده اید برای رفع بلاک این فرد در اینستاگرام مراحل 1 و 2 بالا را انجام داده و در مرحله 3 گزینه UnBlock را انتخاب کنید . ضمن اینکه زمانی که فردی را بلاک می کنید فرد بلاک شده از این موضوع مطلع نخواهد شد . با بلاک اینستاگرام فردی که توسط شما بلاک شده است قادر به پیدا کردن پروفایل ، پست ها و استوری های شما نخواهد بود .

 

 

 

با بلاک اینستاگرام ، آیا فردی که توسط من بلاک شده می تواند من را mention کند ؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت بله ، شخصی که توسط شما در اینستاگرام بلاک شده است می تواند username شما را منشن کند اما این منشن برای شما نمایان نمی شود . در صورتی که فردی را بلاک کنید و سپس username خود را تغییر دهید فرد بلاک شده تنها در صورتی که username جدید شما را بداند قادر خواهد بود شما را منشن نماید و در غیر این صورت این امکان را نخواهد داشت .

 

 

با بلاک در اینستاگرام ، آیا لایک ها و کامنت هایی که فرد بلاک شده روی عکس ها و ویدئوهای من گذاشته از بین خواهد رفت ؟

خیر ، بعد از اینکه شما فردی را در اینستاگرام بلاک می کنید ، کامنت ها و لایک های فرد بلاک شده از روی عکس ها و ویدئوهای شما پاک نمی شود و شما باید کامنت هایی را که مایل به حذف آن ها هستید تک به تک پاک کنید . برای پاک کردن یک کامنت در ios مراحل زیر را دنبال کنید :
1- بر روی آیکون کامنت که در زیر هر عکس وجود دارد تپ کنید .
2- کامنتی که قصد پاک کردن آن را دارید به سمت چپ Swipe کنید .
3- بر روی آیکون سطل زباله تپ کنید .

 

 

 

با بلاک اینستاگرام ، آیا لایک ها و کامنت های من هنوز برای فردی که توسط من بلاک شده نمایش داده می شود ؟

بله ، افرادی که توسط شما بلاک شده اند هنوز می توانند لایک ها و کامنت هایی که شما روی پست های قبلی آن ها گذاشته اید را مشاهده نمایند .

 

 

نحوه فهمیدن بلاک شدن اینستاگرام توسط کاربران و توسط خود اینستاگرام

قبلا در مقاله راهنمای ریپورت اینستاگرام و خارج شدن از ریپورت اینستاگرام ، در بخش رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام توسط کاربران ، در خصوص نحوه فهمیدن بلاک شدن در اینستاگرام توسط کاربران توضیح دادیم . اما چگونه بفهمیم که توسط اینستاگرام بلاک شده ایم ؟ بلاک اینستاگرام شما را مسدود کرده و اجازه فالو کردن ، لایک کردن و مشاهده عکس های دیگران را به شما نمی دهد . زمانیکه توسط اینستاگرام بلاک می شوید وقتی وارد اکانت اینستاگرام خود می شوید خطای زیر را دریافت می کنید .

بلاک شدن توسط اینستاگرام به دلایل مختلفی اتفاق می افتد از جمله : تبلیغات در بخش کامنت اینستاگرام ، ارسال تصاویر غیر اخلاقی یا خشونت آمیز ، فحاشی ، ارسال بیش از حد دایرکت ، لایک کردن بیش از حد تصاویر ، فالو کردن بیش از حد و …

در هر صورت چه از طریق کاربران بلاک شده باشید و چه از طریق اینستاگرام ، راه حل هایی برای رفع بلاک اینستاگرام وجود دارد که در مقالات بعدی حتما به آن خواهیم پرداخت.

 

چگونگی بلاک کردن کاربران در اینستاگرام دسکتاپ

اگر شما قصد آن را دارید که از طریق اینستاگرام دسکتاپ کاربری را بلاک کنید خبر خوشی که برای شما داریم این است که این کار به سادگی قابل انجام است و شما می توانید کاربر یا کاربران مورد نظرتان را بلاک کنید ، برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال کنید :

1. وارد پروفایل آن شخص شده و روی سه نقطه گوشه سمت راست پروفایل آن شخص کلیک کنید.

2. حال از منوی باز شده گزینه “Block this User” را انتخاب کنید.

3. پاپ آپ بعدی که جهت تایید برای شما نمایش داده می شود را با انتخاب گزینه “Dismiss” نهایی کنید.

 

بلاک کردن در اینستاگرام

 

 

برای آنبلاک کردن در اینستاگرام ، چه کاری باید انجام داد ؟

بسیاری از کاربران طی تماس های تلفنی با مرکز مشاوره هیواتک در خصوص اینکه چطوری بعد از اینکه شخصی را بلاک کردیم ، آن را آنبلاک کنیم و اینکه کاربری را به اشتباه بلاک کرده اند و حال می خواهند آن را آنبلاک کنند سوالاتی را مطرح کرده اند که در این جا می خواهیم آن ها را پاسخ دهیم :

برای آنبلاک کردن همانطور که گفته شد ، باید وارد پروفایل آن شخص شده و بعد روی سه نقطه گوشه سمت راست و بالا اشاره کرده و گزینه Unblock را انتخاب کنید ، اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که برای آنبلاک کردن باید دوباره درخواست Follow برای آن شخص ارسال کنید که در صورتی که آن شخص متوجه این موضوع نشده باشد ، متوجه می شود که یک مدتی بلاک بوده است.

علاوه بر روش گفته شده ، روش دیگری هم برای آنبلاک کردن وجود دارد که توصیه می کنیم مقاله از بلاک در آمدن در اینستاگرام را بررسی کنید ، همچنین در این مقاله شما می توانید روش آنبلاک کردن دو طرفه را نیز بیاموزید و انجام دهید.

 

برای مطرح کردن سوالات خود در مورد بلاک اینستاگرام می توانید

برای مطرح کردن سوالات خود در مورد بلاک اینستاگرام می توانید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

منبع:
https://.ir/