بازاریابی محتوایی کسب و کار شما نیاز به بهبود دارد. – محتوای وب

بسیار ساده است. بازاریابی محتوا مانند هر علم دیگری اصول، قواعد و قوانین خاص خود را دارد و فراز و فرود یک کسب و کار به رعایت صحیح این قواعد بستگی دارد. بازاریابی محتوایی ارتباط مستقیم برند شما با مشتریان و مخاطبان می‌باشد و محتوای شما تابعی از رفتار مخاطبان می‌باشد.

اگر احساس می‌کنید کانال بازاریابی محتوایی شما نمی‌تواند سوددهی و بازدهی که از آن انتظار دارید را کسب کند به احساس خود بها بدهید و راهی برای بهبود بازاریابی محتوایی کسب و کار خود پیدا کنید.

در این مقاله جدیدترین و مهم‌ترین راه‌ها برای تغییر نگرش و بهبود بازاریابی محتوایی شما آورده شده است.

  ۱٫ مخاطب جدید ایجاد کنید.

افزایش مخاطب یک هدف کلیدی برای بازاریابی محتوایی می‌باشد. ببینید در هر ماه یا هر سال چند نفر از طریق این کانال شما را دنبال می‌کنند. نفرات مهم هستند. روی تک تک این نفرات برنامه‌ریزی کنید. اگر پرسونای مخاطب خود را بشناسید می‌توانید روی این شباهت‌ها دست بگذارید و مخاطبان مشابه را پیدا کنید. باید پرسونای مخاطب خود را بشناسید و آن‌ را هدف قرار دهید.

در مرحله‌ی بعدی باید تحلیل کنید. تحلیل مخاطبان و میزان تغذیه شدن آن‌ها از محتوای شما یک امر کلیدی در تشخیص بازده بازاریابی محتوایی شما می‌باشد. در نظر داشته باشید که قرار نیست نیازها و سلایق کاربران شما ثابت بمانند. در برخی مواقع باید رفتار مخاطبان را پیش‌بینی کنید و نسبت به آن عمل کنید.

 ۲٫ سبک تولید محتوا را عوض کنید.

شما یک ماشین محتوا نیستید. درست است که برای محتوای خود برنامه می‌ریزید و مطابق با استراتژی خاصی عمل می‌کنید ولی این قانون همیشه کارکرد ندارد. باید برخی اوقات قوانین و هنجارها را بشکنید.

بودجه تولید محتوا و تیم و منابع خود را آنالیز کنید و سپس تصمیم بگیرید که یک راه تازه امتحان کنید. لذت کشف را از خود نگیرید. برای بهبود بازاریابی محتوایی در بسیاری از مواقع باید روی سعی و خطا نیز سرمایه‌گذاری کنید. برندهای مختلفی از سعی و خطا استفاده کرده‌اند و در نهایت بهترین نتایج را گرفته‌اند. کوکاکولا ۱۳۰ سال است که هر بار ایده‌ای تازه را امتحان می‌کند. چه در قرن گذشته که خبری از اینترنت نبود و چه حالا تنها چیزی که کوکاکولا را در ذهن‌ها نگه داشته است محتوای جالب توجه آن می‌باشد.

مطلب مرتبط: پیروزی در رقابت بازاریابی محتوایی با بهینه‌سازی وبلاگ

نیک آزبورن یکی از معروف‌ترین کپی‌رایترها و موسس وبسایت Conversational CopyWriting می‌گوید:

نترسید. از هیچ چیز نترسید. اجازه بدهید مخاطبان شما چیزهای تازه‌ای تجربه کنند. اجازه بدهید شما را نقد کنند. این بخشی از مسیر بازاریابی محتوایی شماست.

  ۳٫ مسیر کاری خود را ترسیم کنید.

اگر هر روز با موانع مختلفی بر سر راه تولید محتوا مواجه می‌شوید. این خبر خوبی است. چون به این معناست که دارید دنبال روش‌های بهتر و اثرگذارتر می‌‌گردید. تولید محتوا و بازاریابی محتوایی دقیقا شبیه زندگی واقعی ماست.

ما هر روز صبح از خواب بیدار می‌شویم و تصمیم می‌گیریم یک کار انجام بدهیم و می‌دانیم که نتیجه‌ی این کار را قرار است سر ماه یا حتی آخر سال ببینیم و هر بار که به مشکل می‌خوریم سعی می‌کنیم راه‌های مختلفی را امتحان کنیم. محتوا نیز به همین شکل است. ما شروع به تولید محتوا می‌کنیم، با آن کلنجار می‌رویم و هر بار سعی می‌کنیم محتوای بهتری بسازیم تا نتایج آن باب میل ما باشد.

بهتر است یک مسیر برای خودتان پیدا کنید و آن را ترسیم کنید و سعی کنید در این مسیر قدم بگذارید. اما این مسیر نباید ثابت و یکنواخت باشد. باید بتوانید میانبرهایی پیدا کنید، گاهی در میانه‌ی مسیر استراحت کنید. بالای کوه بروید و مسیر رقیب‌هایتان را نگاه کنید و با مسیر خود مقایسه کنید. ایده‌های خوب از دل ایده‌های بد به وجود می‌آیند و برای بهبود بازاریابی محتوایی خود نیاز دارید مسیرهای اشتباه را هم بشناسید تا کمتر اشتباه کنید.

بهبود بازاریابی محتوایی

  ۴٫ انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید.

آیا اهداف شما واقعی هستند؟ شما در یک مغازه‌ی کوچک شکلات‌سازی نمی‌توانید کار صادرات شکلات انجام دهید. اهداف و انتظارات شما باید با نوع تولید محتوای شما همخوانی داشته باشند. اگر قصد فروش یک محصول را دارید بهتر است انتظارات شما از تولید محتوا، فروش بهتر و بیشتر آن محصول باشد. به همین سادگی.

محتوا معجزه نمی‌کند. اگر خدمات شما در حوزه‌ی خرید و فروش مسکن باشد نباید از محتوا انتظار داشته باشید تا مشتریان خودرو را هم جذب کند. شما یک محتوا را با یک هدف خاص منتشر می‌کنید. در ابتدا باید هدف واضح و واقعی خود را مشخص کنید و سپس بسته به آن تولید محتوا کنید و انتظارات شما نیز باید در حد همان هدف واقعی شما باشد و نه بیشتر.

جمع‌بندی

در هر لحظه بهبود بازاریابی محتوایی کسب و کار شما باید در گوشه‌ی ذهن شما باشد و از هر فرصتی برای این کار استفاده کنید. مشورت با متخصصین این حوزه می‌تواند نگرش شما را نسبت به این موضوع عوض کند. رعایت نکات گفته شده و به کار بستن آن‌ها می‌تواند مسیر بازاریابی محتوایی شما را هموارتر سازد.

منبع:
https://curata.ir/