طرز تهیه مربای به خوشمزه خانگی و خوشرنگ با پوست و دارچین و

مربای به

طرز تهیه مربای به خوشمزه خانگی و خوشرنگ با پوست و دارچین و هل

مربای به

طرز تهیه مربای به خوشمزه خانگی و خوشرنگ با پوست و دارچین و هل ، در ادامه شما را با روش ساده ای برای تهیه مربای به آشنا خواهیم نمود . این مربای خوشمزهمخصوص فصل پاییز میباشد . بهترین نوع میوه به مخصوص استان اصفهان است . که دارای عطر خاصی میباشد . اکنون که فصل برداشت این میوه میباشد

مواد لازم برای تهیه مربا
مواد لازم برای تهیه مربا به

هل ۲ عدد
به ۵۰۰ گرم
شکر ۵۰۰ گرم
آب لیمو ترش ۱ قاشق غذاخوری
دارچین به میزان لازم

دستور پخت و تهیه
طرز تهیه مربا به

در ابتدای آشپزی به را بخاطر اینکه دارای پرز میباشد بخوبی بشویید . پس از انجام این کار میوه را میتوانید پوست گرفته و یا اینکه با پوست استفاده نمایید . نکته : اگر مربا را با پوست آماده نمایید مربای شما شکل بهتری خواهد داشت و پوست میوه از له شدن مربا جلوگیری مینماید . میوه به را درون قابلمه ریخته و آب را به آن اضافه نمایید مقدار آب باید به حدی باشد که روی به ها را کاملا بپوشاند .

برای مدت زمان ۲۰ دقیقه درب ظرف را بسته و اجازه دهید تا با حرارت ملایم بپزد . در طول این مدت شهد خود را که ترکیب شکر و آب و هل و آب لیمو مباشد را تهیه نموده و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه آن را درون قابلمه ریخته و دوباره درب ظرف را گذاشته و حالا از یک دم کنی استفاده نمایید تا زمانی که مربا قوام بیاید اجازه میدهیم تا با حرارت ملایم مربا بپزد . هنگامی که مربا آماده شد اجازه دهید در همان حال و با دم کنی بماند تا خنک شود .

نکات مهم و کلیدی آشپزی

استفاده از آب لیمو برای جلوگیری از شکرک زدن مربا میباشد . سعی کنید مربا را با پوست بپزید تا له نشود . هسته های میوه را جدا کنید هسته ها به مربای شما حالت لزج میدهد و مربای شما غیر قابل استفاده خواهد شد .

اگر در حین پخت احساس کردید آب درون ظرف شما تبخیر شده میتوانید باز هم از آب استفاده نمایید .

این مربا به ۴ الی ۵ ساعت جوشیدن نیاز داره تا کاملا جا افتاده و خوش رنگ شود .

حتما درب ظرف باید بسته باشه تا قرمز رنگ شود . مربا را بهتر است در دیگ های مسی تهیه نمایید .

استفاده از دارچین باعث جلوگیری از کپک زدن مربا خواهد شد .

برای اطمینان از قوام شربت چند قطره در بشقاب ریخته با انشگت وسط آنرا خالی کنید

اگر قطره های شربت بهم نرسید یعنی قوام آن خوب میباشد .

 

منبع:
https://.ir/