طرز تهیه و پخت سوپ گوجه فرنگی مجلسی و خوشمزه بدون گوشت

سوپ گوجه فرنگی

سوپ گوجه فرنگی

طرز تهیه و پخت سوپ گوجه فرنگی مجلسی و خوشمزه ساده بدون گوشت ، محتوای گوجه حدود ۹۵٪ آب بوده و ۵٪ باقیمانده را کربوهیدرات و فیبر تشکیل می دهد. گوجه ها حاوی مقدار خوبی ویتامین های آ، ث، کا و خانواده ویتامین های ب است. مواد معدنی همچون پتاسیم، منگنز، منیزیم، مس و فسفر در گوجه فرنگی نیز وجود دارند. این گیاه حاوی فیبر و پروتئین و مقداری ترکیبات ارگانیک مانند لیکوپن است که به شدت برای سلامتی ما مفید می باشد.

مواد لازم برای تهیه خوراک

مواد لازم برای تهیه سوپ گوجه فرنگی

گوجه‌ فرنگی
پیاز
سیر
فلفل دلمه زرد یا قرمز
روغن زیتون
سرکه بالزامیک
کمی خامه
فلفل سیاه و قرمز، زردچوبه و نمک
پاستا گوش ماهی( سلیقه‌ای)

دستور پخت

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی

تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهید سپس پیاز و سیر و فلفل را خرد نموده مقداری روغن زیتون اضافه کنید زمانی که داغ شد مواد خرد شده را درون تابه ریخته و تفت دهید ، کمی که رنگ مواد تغییر کرد گوجه فرنگی را اضافه نمایید سپس کمی زردچوبه بریزید کمی مواد را با هم مخلوط کنید کمی که جا افتاده شد ۱ قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک درون تابه بریزید شعله اجاق گاز را کم کرده . کمی آب و فلفل قرمز و سیاه و نمک به سس اضافه کنید و صبر کنید تا آماده شود .

میتوانید برای این کار قبل از تفت دادن تمام مواد را درون مخلوط کن به حالت پوره درآورید ، پس از آماده شدن سس کمی خامه به آن اضافه کنید در حدود ۱ قاشق غذاخوری پس از آن پاستای گوش ماهی را درون ظرف ریخته و صبر کنید تا خوراک خوشمزه شما آماده شود ، حالا با افزودن مقداری سبزی جعفری و پنیر پارمسان سوپ رژیمی خود را تزیین نمایید .

منبع:
https://.ir/