فراموش کردن رمز جیمیل و بازیابی پسورد جیمیل

اگر با مشکل فراموش کردن رمز عبور جیمیل خود مواجه شده اید

اگر با مشکل فراموش کردن رمز عبور جیمیل خود مواجه شده اید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

عناوین اصلی این مقاله:

مقدمه

فراموش کردن اکانت جیمیل و پیدا کردن آن با شماره همراه

فراموش کردن رمز جیمیل و روش بازیابی پسورد جیمیل

مشکل وصل نشدن به جیمیل

مقدمه

 

همه ما شاید در معرض این مشکل قرار گرفته باشیم که در حین ثبت نام در یک سایت یا در هنگام یک خرید آنلاین ، نیاز به استفاده از ایمیل خود داشته اما هنگام ورود به جیمیل ، رمز عبور جیمیل خود را فراموش کرده باشیم. در این هنگام ، به غیر از نا امیدی ، یک راه مطمئن و کاربردی دیگر هم وجود دارد و آن راه ، بازیابی رمز جیمیل خود با استفاده از ابزارهای موجود در جیمیل است. 

پیش از این مقالاتی نظیر تغییر رمز جیمیل ، تایید دو مرحله ای جیمیل ، ورود به جیمیل را منتشر و همراه شما بوده ایم.

حال این بار در گروه مشاوره هیواتک سعی داریم روش بازیابی پسورد جیمیل در هنگام فراموش کردن رمز عبور را آموزش دهیم. همچنین در قسمت دیگر این مقاله به شما یاد می دهیم چگونه جیمیل فراموش شده خود را نیز پیدا کنید.

بازیابی رمز عبور جیمیل با استفاده از تلفن همراه

فراموش کردن اکانت جیمیل و پیدا کردن آن با شماره همراه

جیمیل یکی از محبوب ترین سرویس های ارسال و دریافت ایمیل است که در بسیاری از جاها از آن استفاده می شود ، امروزه برای عضویت در سامانه های مختلف ، شبکه های اجتماعی ، انجام خرید آنلاین و از همه مهمتر بازیابی رمز عبور در بسیاری از مواقع نیاز به ایمیل یک ضرورت است. برای همین خیلی از افراد ممکن است به دلیل خاصی یک ایمیل را بسازند و بعد از انجام کارشان دیگر از آن استفاده نکرده و در نتیجه به مرور زمان و در اثر عدم استفاده ایمیل خود را فراموش کنند .در مواقعی که شما آدرس ایمیل خود در جیمیل را فراموش کرده باشید ، جیمیل به کمک تان می آید تا بتوانید اکانت خود را پیدا کنید. بدین منظور پس از وارد شدن به صفحه لاگین جیمیل ، مطابق با شکل زیر بر روی گزینه Forget Email کلیک کنید:

 

 

حال باید در فرم باز شده ، شماره همراه خود را وارد نمایید. سپس نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی در صفحه بعدی وارد کرده و در نهایت مانند تصویر زیر ، بر روی دکمه آبی رنگ Send کلیک کنید تا یک کد به شماره موبایل شما ارسال شود:

 

 

حالا کد دریافتی را در قسمت مشخص شده وارد می کنیم. اگر همه مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید ، جیمیل همه اکانت های متصل به شماره همراه شما را به شکل زیر لیست می کند :

 

فراموشی رمز جیمیل

 

به همین راحتی شما موفق شدید ایمیل های خود را پیدا کنید.

فراموش کردن رمز جیمیل و روش بازیابی پسورد جیمیل

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران طی تماس های تلفنی با مرکز مشاوره هیواتک مطرح کرده اند ، فراموشی رمز جیمیل است . در واقع شما ایمیل خود را به یاد دارید اما رمز عبور آن را فراموش کرده اید. در این حالت نیز جیمیل به سادگی می تواند رمز عبور شما را بازیابی کند. در این مقاله می خواهیم راه کار و راه حل ، رمز جیمیل خود را فراموش کرده ام را بیان کنیم.
برای بازیابی پسورد جیمیل خود ، وارد صفحه لاگین جیمیل شده و در فرمی که برای شما باز شده است ، ایمیل خود را وارد کنید و روی Next کلیک کنید. در صفحه بعدی از شما پسورد می خواهید حالا روی گزینه Forget Password کلیک کنید.

 

رمز جیمیل فراموش شده

 

فراموشی رمز جیمیل

 

در مرحله بعد از شما می خواهد که یکی از پسورد هایی که تقریبا به یاد دارید را وارد کنید:

 

فراموش کردن رمز جیمیل

 

حالا مطابق تصویر زیر ، مشخص کنید که می خواهید با شماره موبایل شما تماس گرفته شده و کد مورد نظر برایتان خوانده شود (Call) و یا کد مربوطه برای شما پیامک شود (Text) . اگر به تلفن همراه تان دسترسی ندارید ، روی گزینه I dont have my phone کلیک کنید.

 

 

در مرحله بعد ، کد دریافتی را وارد می کنید:

 

 

در مرحله آخر هم از شما خواسته می شود رمز عبور جدید خود را وارد کنید. اکنون با وارد کردن رمز عبور جدید ، شما می توانید پسورد جیمیل خود را تغییر داده و به آن وارد شوید. لازم به ذکر است کلیه مراحل آموزش داده شده برای بازیابی رمز جیمیل از طریق تلفن همراه یا تبلت نیز قابل اجرا و یکسان است.

اگر قصد تغییر رمز جیمیل در گوشی های iOS یا اندروید را دارید ، مقاله های تغییر رمز جیمیل در آیفون و تغییر رمز جیمیل در اندروید را بررسی و مراحل را دنبال فرمایید.

مشکل وصل نشدن به جیمیل

گاهی اوقات پیش می آید که شما با مشکل وصل نشدن جیمیل مواجه می شوید که در صورت وقوع ، باید موارد زیر را بررسی کنید.

1.فراموش کردن پسورد جیمیل

2.Username یا نام کاربری خود را فراموش کرده اید

در خصوص موارد فوق که در همین مقاله ، روش های بازیابی اکانت و رمز جیمیل فراموش شده را آموزش دادیم و با انجام صحیح موارد فوق می توانید در اسرع وقت و به راحتی اطلاعات خود را باز گردانید.

3.نام کاربری و رمز عبور خود را می دانید ولی نمی توانید به جیمیل خود متصل شوید

4.فکر میکنید کسی دیگر در حال استفاده از جیمیل شما هست

5.کد تایید دو مرحله ای را دریافت نکرده اید 

اگر برای افزایش امنیت خود می خواهید از تایید دو مرحله ای استفاده کنید یا هرگونه سوالی در این خصوص دارید ، مقاله تایید هویت دو مرحله ای جیمیل راهنمای خوبی برای شماست آن را مطالعه و بررسی فرمایید.

6. نمی توانید به وسیله کد ارسال شده پسورد خود را ریست کنید

7. از طریق کار، مدرسه یا گروه دیگری از حساب کاربری خود استفاده می کنید

8. برای کودکان زیر 13 سال  نمیتوانید به اکانت جیمیل وصل شوید.

جهت بررسی و حل موارد گفته شده ، توصیه می کنیم مقاله حل مشکل کانکت نشدن به اکانت گوگل را بررسی فرمایید.

 

 

 

مطالعه مقالات چرا بالا بردن امنیت جیمیل مهم است و چگونه از اکانت جیمیل خود بکاپ بگیریم را نیز به شما توصیه می کنیم.

 

 

سوالات متداول
1- ضرورت داشتن ایمیل چیست؟

 امروزه برای عضویت در سامانه های مختلف ، شبکه های اجتماعی ، انجام خرید آنلاین و از همه مهمتر بازیابی رمز عبور در بسیاری از مواقع نیاز به ایمیل یک ضرورت است.

2- در صورت فراموشی رمز عبور جیمیل امکان بازیابی آن وجود دارد؟

بله. پس از وارد شدن به صفحه لاگین جیمیل ، روی گزینه Forget Email کلیک کنید. در فرم باز شده ، شماره همراه خود را وارد نمایید. سپس نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی در صفحه بعدی وارد کرده و در نهایت مانند تصویر زیر ، بر روی دکمه آبی رنگ Send کلیک کنید تا یک کد به شماره موبایل شما ارسال شود.

3- علت مشکل وصل نشدن به جیمیل چیست؟

1.فراموش کردن پسورد جیمیل

2.Username یا نام کاربری خود را فراموش کرده اید

اگر با مشکل فراموش کردن رمز عبور جیمیل خود مواجه شده اید

اگر با مشکل فراموش کردن رمز عبور جیمیل خود مواجه شده اید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

منبع:
https://.ir/