قیمت کلید اتوماتیک (کمپکت MCCB ) – تسلا کالا

کلید اتوماتیک (کمپکت MCCB)

کلید اتوماتیک  (کمپکت MCCB) یکی از پرکاربردترین ادوات قطع و وصل در سطح فشار ضعیف می باشد که شرایط را برای قطع و وصل ایمن و اتوماتیک مدارهای برقی فراهم نموده است . ساختار این کلیدها به گونه ای طراحی شده است که در سه حالت خاموش و روش و خطا قرار می گیرند و بسته به نوع محصول حفاظتهای مختلفی را شامل می باشند . سازندگان مختلف تلاش کرده اند که تجهیزات جانبی و اکسسوری های مختلف را نظیر رله های آندر ولتاژ و شانت و دسته های گردان و حتی موتورهای عملگر را در سالهای اخیر به محصولات خود اضافه کنند.

کلیدهای کمپکت در دو نوع کلی ، حرارتی-مغناطیسی  و الکترونیکی روانه بازار شده اند و از روی نامگذاری مشخص است که مکانیزم تریپ به چه صورت می باشد . نوع حرارتی -مغناطیسی هم خود باتوجه به قابلیتهای تنظیم نمودارهای قطع به انواع مختلف دیگری تقسیم میشوند.

این کلیدها در جریان های نامی مختلف و قدرت قطع های مختلف موجود می باشند که شما می توانید در تسلاکالا بسته به نیاز پروژه بهترین محصول را انتخاب نمایید.

اکنون جا دارد قدری بیشتر به اصول انواع کلید و همچنین کلید اتوماتیک به مطلبی که از آکادمی تسلاکالا گرفته شده است بپردازیم:

کلید اتوماتیک یا کمپکت که mccb هم به آن می‌گویند Molded Case Circuit Breaker در واقع تجهیزی برای قطع و وصل جریان و ولتاژ برق به صورت ایمن می‌باشد.

اصولا مساله قطع و وصل ایمن جریان برق از برقراری آن به مراتب مهم تر و لازم توجه است. به این جهت به وسیله شرکتهای مختلف همواره راهکارهای به روز ارائه می‌شوند و در نهایت تولیدات مختلفی برای قطع و وصل جریان برق روانه بازار می‌گردد.

تجهیز قطع و وصل یا تنها توانایی قطع ولتاژ را دارد و یا در کنار آن توانایی قطع جریان را هم دارد  البته این مورد بیشتر در ولتاژ فشار قوی مطرح می‌گردد که بسیاری از کلید‌ها تنها حکم جداساز را دارد و نمیتواند مدار تحت بار را قطع نمایند.

مورد دیگر نیز بحث اتوماتیک  یا کامپکت بودن یک کلید برای قطع در شرایط خطا می‌باشد که آن کلید بسته به مکانیزم طراحی بتواند در هنگام رخ دادن خطاهایی نظیر اضافه بار و یا اتصال کوتاه بار‌های مختلف به صورت اتوماتیک اقدام به قطع مدار و از خسارات جلوگیری‌ نماید

مورد دیگر نیز فرمان پذیر بودن کلید از فاصه دور و براساس سیگنالهای ارسالی می‌باشد که در بعضی از تولیدات این قابلیت در کلید تعبیه می‌گردد

کلیدهای مختلف براساس ویژگی‌های فوق و یک سری پارامترهای الکتریکی مانند سطح جریان نامی‌قابل تحمل، قدرت قطع قابل تحمل، سطح ولتاژ عایقی و ….  طبقه بندی و بسته به شرایط پروژه به کار گرفته خواهند شد .

منبع:
https://teslakala.com/