مغناطیسی شدن بدن ربطی به تزریق واکسن کرونا ندارد | دبیر کمیته

دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 گفت:مواردی مانند مغناطیسی شدن بدن پس از تزریق واکسن کرونا به هیچ عنوان مبنای علمی نداشته و ارتباطی به تزریق واکسن کرونا ندارد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سلامت خبرگزاری فارس، عاطفه عابدینی، دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19درباره مباحث مطرح شده در فضای مجازی در زمینه مغناطیسی شدن بدن پس از تزریق واکسن (هر برند واکسن) باعث ایجاد این خاصیت در انسان ها می شود، وجود ندارد.

وی ادامه داد: مردم عزیز به هیچ وجه نگران این شایعات نباشند و خبرها را فقط از منابع معتبر و سایت وزارت بهداشت دنبال کنند و به مطالب غیرعلمی منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکنند.

  دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 افزود: چسبیدن فلزات به بدن در برخی افراد ممکن است رخ بدهد و در بسیاری افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده اند نیز مشاهده شده است.

بنابراین به هیچ وجه نمی توان چنین چیزی را به تزریق واکسن کرونا نسبت داد.

  عابدینی گفت: مواردی مانند چربی پوست یا رطوبت یا تکیه گاه بودن قسمتی از بدن در این زمینه ممکن است موثر باشد و نباید این مباحث را به موضوع مهم واکسیناسیون کرونا نسبت داد.

  دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 گفت: جهان بیش از یک سال و چهار ماه است که با بیماری کووید 19 مبارزه می کند و در این مسیر سخت، فرآیند واکسیناسیون در کشور ما نیز آغاز شده و ادامه پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: برخی افراد غیرعلمی با مقاصد نامعلوم و بهره گیری از مباحث نادرست، در همه این بازه زمانی حساس، موارد غیرعلمی را مطرح کرده اند که مورد تایید نبوده و مورد اخیر نیز یکی از همین موارد محسوب می شود که ارتباطی به واکسن کرونا ندارد.

انتهای پیام/کلید واژه ها: تزریق واکسن – تزریق واکسن کرونا – واکسن کرونا – واکسن – تزریق – مغناطیسی – علمی – کرونا – کووید 19 – فضای مجازی – کشوری – کمیته – کووید – دبیر – وزارت بهداشت – افراد – مجازی – خبرگزاری – انسان ها – شایعات – مشاهده – بهداشت – منتشر – گزارش – خاصیت – عاطفه – منابع – فلزات – سلامت – ادامه


منبع:
https://www.ghatreh.com/