هشدار: تولید محتوای پادکست را از همین فردا به صورت جدی شروع کنید !

ببینید، من شما را درک می کنم …برای من هم در شروع کار ساخت پادکست دقیقا مساوی شکنجه بود .

شاید شما هم مثل من از شنیدن صدای خودتان لذت نمی برید  و شاید هم مثل من انقدر درون گرا هستید که زمانیکه چیزی مینویسید و  تایپ می کنید از زمانی که درون میکروفون صحبت می کنید، بیش تر احساس راحتی کنید.

و به دلایل زیادی ممکن است روزها و ماه ها بگذرد و شما همچنان هیچ پادکستی نسازید و همچنان در تردید و دودلی باشید که بسازم یا نسازم و حتی شاید دورنمای این کار هم شما را به وحشت بیاندازد.

ولی بالا بروید ، پایین بروید به هر حال باید این کار را انجام بدهید.

البته باید این کار را انجام دهید  ، در صورتی که می خواهید سود و درآمد حاصل از تولید محتوا و یا وبلاگ نویسی تان را چند برابر کنید .اگر نمی خواهید که هیچ .

همه ما میدانیم که این روزها مردم به خاطر وقت های مرده زیادی که ممکن است پشت ترافیک بمانند یا در مطب دکترها در انتظار باشند یا … علاقه زیادی به آموزش های صوتی یا شنیدن پادکست دارند . و هر روز هم که میگذرد به «مخاطب های پادکست گوش کن » اضافه می شود و اگر شما از این مسیر عقب بیافتید حجم زیادی از مخاطب را به راحتی از دست می دهید .

از طرف دیگر بسیاری از از افراد جزو دسته ای از یادگیرنده ها هستند که با شنیدن و گوش کردن بهتر یاد می گیرند و اگر شما کارتان تولید محتوای آموزشی است باید هوای این گروه را هم داشته باشید . و علاوه بر این در پادکست به علت شنیدن صدای تولید کننده محتوا و فردی که در حال یادگیری از او هستیم قطعا ارتباط حسی و نزدیک تری ایجاد میشود و میزان تاثیر گذاری هم بیشتر است .

شاید اصلا ندانید تولید محتوا چیست و یا چه نقشی در زندگی شما دارد:اصلا تولید محتوا یعنی چی؟ یک تولید کننده محتوا دقیقا چه کار میکند ؟- حداقل ۲ بار بخوانید

اگر هنوز هم قانع نشده اید که چرا تولید محتوای پادکست انقدر مهم است این 7 دلیل قطعا شما را قانع میکند :

7 دلیل برای اینکه همین حالا اولین پادکست تان را بسازید

دلیل اول برای تولید محتوای پادکست :  شما شبکه ای قدرتمند ایجاد می کنید که  مایه ی حسرت رقبای تان می شود

مشخصا یکی از راه های افزایش درآمد و ثروت سازی از تولید محتوا و یا وبلاگ نویسی ساخت شبکه ای قدرتمند است .

تا زمانی که افراد کمی شما را بشناسند و شما هم با افراد محدودی ارتباط داشته باشید نمی توانید انتظار داشته باشید که در فروش محتوا و آموزش و ثروت سازی خیلی موفق باشید . اما علاوه بر اینکه پادکستی که توسط شما ساخته می شود و به نوعی معرف شما و برند شماست به راحتی می تواند دست به دست شود و افراد بیشتری با شما آشنا شوند و شبکه شما بزرگ تر شود ، شما معمولا برای ساخت پادکست ممکن است به سراغ تعدادی اینفلوئنسر یا میهمان های ویژه می روید که همین برقراری ارتباط با آدم های متنوع و زیاد خودش به شبکه سازی بهتر شما کمک میکند .

تولید محتوای پادکست

تولید محتوای پادکست

دنیا را چه دیده اید شاید میهمان امروز پادکست شما سرمایه گذار آینده یا رابط شما با سرمایه گذار آینده کسب و کار تان باشد .

پس شما چه قبل از ساخت پادکست که به دنبال فرد مناسبی میگردید که دعوت شما را قبول کند ، چه در حین ساخت که در حال صحبت با میهمان هستید و چه بعد از ساخت همچنان می توانید به افزایش ارتباطات و شبکه سازی فکر کنید .

چه رابطه های پول ساز و عجیب و غریبی که حین ساخت پادکست ها شکل نمی گیرد !

راستی انتخاب موضوع پولساز هم در تولید محتوا خیلی مهم است :معرفی پول سازترین روش انتخاب موضوع برای وبلاگ
دلیل دوم برای تولید محتوای پادکست :  شما می توانید از قدرت و شهرت افراد مشهور به نفع خودتان استفاده کنید

البته همیشه فکر نکنید که شما برای پیدا کردن افراد مشهور و پر نفوذ باید در به در بدویید و  خواهش و التماس کنید که به شما وقت بدهند تا با آنها مصاحبه کنید و یک پادکست ضبط کنید . این روزها حتی بزرگ ترین برندها و مشهورترین افراد هم نیاز به تعامل دارند . بنابراین کمتر کسی را می توانید امروز پیدا کنید که علاقه ای به مشارکت و تعامل حتی با افراد کمتر مشهور و شناخته شده نداشته باشد .اگر وبلاگ یا سایت شما به حد معمول بازدید کننده و مخاطب رسیده باشد حالا زمانی است که باید برای ساخت پادکست اقدام کنید .

پس بهره گیری از قدرت افراد مشهور و شناخته شده خصوصا در زمینه کاری و کسب و کار خودتان، راهی هوشمندانه برای ایجاد تاثیرگذاری و تایید اجتماعی برای برند شماست.

زمانی که شما با فردی معتبر که جایگاه خوبی برای خودش ساخته است مصاحبه میکنید ، می توانید تعداد زیادی از هواداران این شخص را هم به خودتان جذب کنید ، علاوه بر اینکه افراد دیگر هم که به وبلاگ یا سایت شما سر می زنند قطعا به شما اعتماد بیشتری میکنند چون توانسته اید با فلان آدم صحبت کنید .

و همین باعث افزایش اعتبار شما میشود و حتی شاید باور نکنید مردم با سرعت بیشتری محصولات شما را می خرند یا تمایل نشان می دهند که از خدمات تان استفاده کنند . چون خواه ناخواه اسم و حضور یک فرد مشهور در پادکست شما برای تان اعتبار سازی میکند.

البته مشخصا این ارتباط و ضبط پادکست باید یک معامله دو سر برد باشد . یعنی حضور میهمان یا فرد شناخته شده هم باید برایش منفعت و مزایایی داشته باشد وگرنه وقتش را که از سر راه نیاورده است که فقط برای منفعت شما برای ضبط پادکست به شما وقت بدهد .

پس برای اینکه بتوانید این نوع افراد را راضی کنید باید با هر کدام شان به طریقی وارد معامله شوید . مثلا اگر فردی که انتخاب کردید برای مصاحبه و گفتگو یک نویسنده است که به تازگی کتابی منتشر کرده است قطعا در اوج معروفیت هم دوست ندارد در این بازار کساد نشر و خرید کتاب، تمام کتاب هایش روی دستش باد کند و به هر طریقی دوست دارد به افراد بیشتری این کتاب را معرفی کند تا فروشش بالا برود . و شما باید به این فرد قول بدهید که حتما به طریقی در زمان مصاحبه و گفتگو حرف این کتاب را به هم به میان می آورید تا شنونده های شما با این کتاب آشنا شوند و به خرید آن ترغیب شوند .

اما مشخصا برای اینکار باید یک سایت نسبتا پربازدید با محتوای عالی داشته باشید . پس پایه همه موفقیت ها در کسب و کار آنلاین تولید محتوای با کیفیت و تاثیر گذار است که اگر هیچ چیزی در مورد آن نمی دانید باید همین امروز شروع کنید و این مهارت آینده ساز و ثروت ساز را یاد بگیرید که هر جایی که فکرش را کنید به دردتان می خورد .

 

می خواهم تولید محتوا و کپی رایتینگ را یاد بگیرم

 

دلیل سوم برای تولید محتوای پادکست : قطعا با ساخت پادکست می توانید مخاطبان فعال و پیگیر زیادی پیدا کنید

مشخصا همه ما که کارمان وبلاگ نویسی و تولید محتواست میدانیم که همه آدم ها و در هر سن و سالی عاشق خواندن محتوای متنی نیستند و هر چه قدر هم که محتوای ما عالی و بدون نقص باشد عده زیادی از مخاطبین هدف ما ممکن است حتی یک عدد از مقاله های ما را هم نخوانند ، نه به این خاطر که محتوای ما بد و غیر مفید است بلکه فقط به این دلیل که آنها اهل خواندن نیستند و حتی برای آموزش هم عقیده ای به یادگیری از طریق خواندن محتوای متنی ندارند .

اینها جزو همان گروه افرادی هستند که عاشق سخنرانی ها و فایل های صوتی هستند و به شدت پیگیر این نوع محتوا هستند .

خب اگر شما دست به کار نشوید و پادکستی برای آنها تولید نکنید مشخصا این تعداد مخاطب را برای همیشه از دست می دهید. اما همین مخاطب ها کافی است فقط یکبار از شما یک محتوای پادکست عالی بشنوند مطمئن باشید دست از سر شما بر نمیداند و جزو مخاطبان پرو پا قرص شما می شوند . در صورتی که اگر همین محتوا را به صورت متنی منتشر میکردید این افراد حتی نگاهی هم به آن نمی کردند .

چرا باید تولید محتوای پادکست را شروع کنیم ؟

چرا باید تولید محتوای پادکست را شروع کنیم ؟

یک آمار جالب نشان می دهد که 85 %  شنوندگان همه یا قسمت زیادی از پادکست ها را گوش می کنند و یک شنونده به طور معمول پنج ساعت و هفت دقیقه در هفته برای گوش دادن به پادکست ها وقت صرف می کند.

و البته بسیاری از افراد زمانی که دکمه play پادکست را می زنند معمولا عجله ای برای خاموش کردن آن ندارند و حتی زمانی هم که مشغول کارهای دیگری مانند مانند آشپزی، رانندگی یا پیاده روی با سگ خود هستند نیز می توانند به آن گوش دهند. و مشخصا این یک روش عالی برای افراد بسیار پر مشغله است .

بنابراین، قطعا ارزش دارد که ایده های پست شده در وبلاگ خودتان را به پادکست تبدیل کنید.

برای جذب مخاطب بیشتر باید رفتار و خواسته های مخاطب را بشناسیم و به نوعی در مهندسی رفتار مخاطب استاد باشیم:مهندسی رفتار مخاطب و بازدید کننده را از اینجا یاد بگیریم
دلیل چهارم برای تولید محتوای پادکست :  به وسیله صدا می توانید ارتباط عمیق تری را با مخاطبان تان برقرار کنید

قطعا همه ما تولید کنندگان محتوا این هنر را داریم که از روش های مختلف با مخاطبان مان حرف بزنیم و روی آنها تاثیر بگذاریم . اما این یک واقعیت محض است که مخاطب باشنیدن صدای ما یا تصویر ما ارتباط بهتر و قوی تری با ما برقرار میکند.

آن ها احساس می کنند با شما آشنایی و صمیمیت بیشتری دارند و این ارتباط شما با مخاطب تان را هر روز قوی تر میکند .

چند سال پیش،  محققان تحقیق حالبی را انجام دادند و از شرکت کنندگان خواستند به عمق ارتباط شان با دوست شان از طریق تماس حضوری، ویدیویی، صدا و چت به صورت متنی امتیاز بدهند.

خب مشخص است دیگر بین این موارد بیش ترین امتیاز مربوط به ارتباطات حضوری و سپس تماس ویدیویی و در رده ی سوم هم تماس صوتی بود. و متن و چت نوشتاری پبین گزینه ها آخرین جایگاه را به خود اختصاص داد.

و زمانی که به نحوه ی پردازش اطلاعات توسط مغز فکر کنیم ، این نتیجه  اصلا تعجب آور نیست.

لوییزا مواتز و کارول تولمن محققانی هستند که این پدیده را با جزییاتی بیش تر در سایت Reading Pockets توضیح داده اند:

آنها اعتقاد دارند که صحبت کردن و شنیدن جزو ذات انسان و مغز انسان ها است اما خواندن و نوشتن نه . به نوعی آنها میگویند زبان گفتاری درون مغز انسان سیم پیچی شده است. و ظرفیت زبانی در بشر به صد هزار سال پیش بر می گردد، و مغز بشر کاملا برای پردازش زبان هماهنگ شده است … و حقیقت این است که : خواندن و نوشتن مهارت هایی اکتسابی هستند نه ذاتی. ( شانک ویلر و لیبرمن، 1989)

خواندن و نوشتن مهارت هایی است که برای روز مبادا نگه می داریم، ولی این مهارت ها اخیرا میان جمعیت بشری متداول شده اند؛ برخلاف سخن گفتن و شنیدن که سال هاست در ما حضور داشته اند.

اصلا جای تعجب نیست که شنیدن صدای یک فرد در مقایسه با زمانی که نوشته های او را می خوانیم، ارتباط ما را با او نزدیک تر می کند.

برای شناخت بهتر مخاطب نیاز داریم بیشتر در مورد روانشناسی بدانیم:آموزش روانشناسی کاربردی در تولید محتوا و کپی رایتینگ
دلیل پنجم برای تولید محتوای پادکست :  کارت بانکی تان پر پول میشود!

زمانی که شما تولید محتوا و وبلاگ نویسی را به هدف کسب درآمد و پولسازی انجام می دهید قطعا باید از روش های مختلف برای کسب درآمد استفاده کنید و نباید به 1 یا 2 روش خاص خودتان را محدود کنید . پادکست بر عکس تصور ما به عنوان یکی از پولسازترین روش های بازاریابی محتوایی و در کنار آن جذب اسپانسر هستند.

با کمی تولید محتوای هوشمندانه و ساختن پادکست های جالب شما می توانید هر روز اسپانسرهای بیشتری بگیرید و در نتیجه از تولید محتوا پول بیشتری در بیاورید .

اما باز هم این مساله به تولید محتوای با کیفیت و حرفه ای برمیگردد که اگر آن را بلد نباشید و ترافیک مناسبی در سایت یا شبکه های اجتماعی تان نداشته باشید قطعا نمی توانید در این زمینه هم خیلی موفق شوید .

پولسازی از طریق تولید محتوای پادکست

پولسازی از طریق تولید محتوای پادکست

علاوه بر این در بسیاری از همین پادکست هایی که ایده ای از وبلاگ تان را به یک فایل صوتی تبدیل میکنید می توانید دوره های آموزشی و یا همایش های گران قیمت خودتان را هم معرفی کنید که همین از هر چیزی بیشتر حساب بانکی تان را پر میکند .

پس افزودن یک پادکست به محتوای بازاریابی شما می تواند مستقیما سود وبلاگ و کسب و کار شما را بالا ببرد.

دلیل ششم برای تولید محتوای پادکست :  کاری میکنید که گوگل وجود شما را احساس کند

باز هم مشخصا یکی از دغدغه های اصلی همه ما تولید کنندگان محتوا و وبلاگ نویس ها این است که محتوایی تولید کنیم که در کنار مخاطب پسندی برای گوگل هم دوست داشتنی باشد تا ما را به مخاطب ها معرفی و توصیه کند و در صفحه اول گوگل حضور داشته باشیم .

مشخصا با انتشار محتوای صوتی به صورت پادکست و افزایش تعداد کلمات کلیدی و همین طور محتوایی که هر روز منتشر میکنید گوگل به شما اطمینان بیشتری میکند .

از طرف دیگر انتشار محتوای صوتی به شما کمک میکند لینک های بیشتری بگیرید و قطعا خودتان می دانید چه قدر سئو سایت تاثیر گذار است . این لینک ها هم ممکن است مربوط به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی توسط افرادی باشد که به شنیدن فایل های صوتی علاقه مند هستند و هم میتواند مربوط به اشتراک گذاری در سایت میهمان های برنامه های پادکستی شما باشند .

و باز هم در کنار همه این موارد انتشار فایل صوتی روی سایت باعث میشود مدت زمان حضور بازدید کننده روی سایت تان بالا برود که گوگل از این کار خیلی خوشش می آید و همین هم باعث بهبود سئو سایت شما میشود.

در اینجا مطلبی را از زبان Phil Singleton  کارشناس مشهور سئو در مورد تاثیر پادکست در بهبود سئو برای شما می آوریم  :

تا جایی که می توانید، فایل های رسانه ای خوب مانند پادکست یا ویدئو به سایت خودتان اضافه کنید. این امر بسیار مهم است زیرا یکی از جنجالی ترین موضوعات درباره ی سئو روی صفحه ی سایت این است که زمانی که هر فرد در سایت می ماند را بالا ببرید… اگر کاری کنید افراد به سایت شما وارد شوند و روی فایل های صوتی کلیک کنند، قطعا بیش تر در سایت شما می مانند ، زیرا مجبور می شوند برای گوش کردن هر پادکست حداقل 15 تا 20 دقیقه روی سایت باشند و آن را نبندند.

آموزش سئو پیشرفته و کاربردی در تولید محتوا

دلیل هفتم برای تولید محتوای پادکست :  خود را برای سخنرانی در همایش ها و سمینارهای آینده تان آماده میکنید

درست است که شما در زمان تهیه پادکست می توانید از روش ویرایش و پاک کردن قسمت هایی از صحبت های تان استفاده کنید و خیلی استرس صحبت در میان جمع و نگاه کردن در چشم شان را ندارید اما یک تمرین بسیار عالی برای سخنرانی های آینده در همایش یا سمینارها یا حتی در جلسه های کاری آینده است .

اما فرض کنید شما فقط یک وبلاگ نویسی و تولید کننده محتوای عالی متنی هستید که اتفاقا توانسته اید مخاطب زیادی را برای خودتان جمع کنید ، اما همین امروز از شما دعوت میشود که در یک جمع برای تعدادی از مخاطبان تان سخنرانی کنید و یا به آنها آموزش بدهید . مطمئننا اگر هیچ تمرین صحبت کردن نداشته باشید به تت و پت می افتید و اصلا نمی توانید خاطره خوبی از سخنرانی و صحبت کردن در میان جمع برای خودتان بسازید و همین یعنی از دست دادن فرصت های چند ده میلیونی برای کسب و کارتان و یا پولسازی از طریق تولید محتوا !

اما زمانی که شما روزانه یا حداقل هفته ای 2-3 بار پشت میکروفون بروید و یا صحبت کنید و صدای خودتان را با گوشی موبایل تان ضبط کنید قطعا ترس تان به میزان زیادی از صحبت کردن در میان جمع می ریزد این چالش را به راحتی پشت سر میگذارید .

پس تا دیر نشده فرصت را از دست ندهید و همین حالا تولید محتوای پادکست را شروع کنید و  اولین پادکست تان را بسازید ! مطمئن باشید فردا خیلی دیر است !

مشخصا کار راحتی نیست خصوصا برای افراد درون گرا و افرادی که حس میکنند که صدای خوبی ندارند یا خوب نمی توانند صحبت کنند . اما اگر می خواهید در تولید محتوا پولساز شوید ساخت پادکست های عالی یکی از بهترین راه های آن است . پس همین حالا دکمه قرمز رنگ ضبط صدا روی گوشی تان را بزنید و شروع کنید حرف زدن و درد دل کردن . این برای شروع قطعا عالی است .

منبع:
https://writena.com/