7 ویژگی که Horizon Zero Dawn 2 باید داشته باشد | گیمر

با توجه به احتمالات بالای ساخت نسخه دوم از بازی محبوب Horizon Zero Dawn، هفت ویژگی که باید به بازی بعدی اضافه شود را بررسی کرده ایم. با گیمر همراه باشید.

 

۷ ویژگی که Horizon Zero Dawn 2 باید داشته باشد

بازی Horizon Zero Dawn یک موفقیت برای PS4 در سال ۲۰۱۷ بود. داستان بازی در مورد دختری به نام Aloy است که در یک دنیای آخرالزمانی زندگی می کند. در این دنیا انسان ها در جوامعی ابتدایی و در کنار ربات هایی که دنیا را در اختیار دارند زندگی می کنند.

کمپانی Guerrila Games که در ساخت این بازی نقش دارد سعی کرده است با ایجاد یک بازی جهان باز و با گیم پلی معتاد کننده و داستانی جذاب بازیکنان زیادی را به خود جذب کند که در این رابطه موفق هم شده است. در این مطلب در مورد ویژگی هایی که نسخه بعدی این بازی باید داشته باشد بحث خواهیم کرد.

۱. مکان های جدید

بازی Horizon Zero Dawn یک بازی زیبا با مکان ها و موقعیت های متفاوت است. می توان محل هایی در بازی مثل Lush Forest of The Sacred Lands، The Booming City of Meridian و Dry Carja Desert را نام برد که هر کدام ویژگی ها و جذابیت های خاص خود را دارند.

در این بازی جاهایی وجود دارند که در قسمت داستانی این بازی هیچ وقت شخصیت اصلی یعنی Aloy به آن ها نرفته است و مکان های دیگری هم وجود دارد که حتی سربازان Carja به خاطر خطرناک بودن آن مکان ها جرئت نکرده اند بروند. نه تنها به خاطر ربات ها و انسان هایی که در آنجا هستند، بلکه به خاطر شرایط آب و هوایی آن نخواسته بودند جان خود را به خطر بیندازند.

منطقه دیگری که در بازی نمی توان به آنجا سفر کرد، غرب ممنوعه (The Forbidden West) است. ورود به این منطقه ممنوع است به این دلیل که افراد بازکشته از این منطقه یا مرده یا دچار بیماری های روانی شده بودند. چیزی که می توان در مورد این منطقه نتیجه گرفت این است که ربات هایی به مراتب خطرناک تر از مناطق آزاد در آنجا وجود دارد. پس شاید اضافه کردن The Forbidden West در نسخه بعدی بازی می تواند جذابیت بازی را بیشتر کند.

۲. ربات های جدید

همان طوری که Aloy در بازی می گوید، ربات ها خیلی شگفت انگیز بودند اگر قصد کشتن انسان ها را نداشتند. در بازی حدود ۲۶ ربات مختلف وجود دارد که ۲۹ تای دیگر در DLC این بازی یعنی The Frozen Wilds اضافه می شود. اکثر ربات های این بازی شبیه موجودات واقعی در حیات وحش ساخته شده اند مثلا Snapmaws و Glinthawks شبیه تمساح و شاهین طراحی شده اند.

بیشتر بدانید: ویدیو: عناوین برتر PS4 که در سال ۲۰۱۸ منتشر شدند

در این میان بعضی ربات ها هستند که هیچ گونه موردی مشابهی از آن ها را نمی توان در طبیعت یافت. مثلا Thunderjaw ها را به هیچ موجودی جز دایناسور ها که نسلشان منقرض شده است نمی توان تشبیه کرد. سازندگان این بازی می توانستند ربات های دیگری هم با ویژگی های دیگر به این بازی اضافه کنند، مثلا رباتی به بازی اضافه کنند که شبیه مار باشد و بتواند مثل مار پیتون طعمه خود را بین بدن خود فشار بدهد و بکشد.

در مقابل ما به ربات هایی بزرگ تر و مرگبار تر از ربات هایی که در بازی هستند نیاز داریم. در واقع هر چقدر این موجودات بزرگ تر و خطرناک تر باشند هیجان و جذابیت بازی بیشتر می شود.

۳. اضافه شدن اسلحه ها و گجت های جدید

اگر شما مخالف ایجاد و طراحی ربات های جدید هستید، باید به شما بگوییم که در مقابل این ربات های جدید باید سلاح ها و گجت های جدید برای مبارزه با ربات های غول پیکر ایجاد شود. ما می دانیم که اگر نسخه دیگری از این بازی ساخته شود، Aloy باز هم همان نیزه و تیر و کمان خود را خواهد داشت ولی در این میان آیا قرار نیست که او اسلحه های جدیدی هم داشته باشد؟

در طول بازی یکی از لذت بخش ترین تجربه ها، در نابود کردن Thunderjaw ها با Disc Launcher خودشان بود که به وسیله ی تیر های مخصوص می توانستیم آنها را از بدنش جدا کرده و علیه خودش استفاده کنیم. خیلی بهتر بود اگر قابلیت حمل سلاح سنگین در بازی وجود داشت. یکی از این سلاح های سنگین Oseram Cannon است که فقط قابلیت ۲ بار استفاده در طول بازی دارد.

Focus که یک وسیله ی مثلثی شکل است و در بازی قابلیت های زیادی به Aloy می دهد هم باید آپشن و قابلیت های جدیدی داشته باشد. مثلا بتواند Focus بقیه افراد را هک و خراب کند یا بتواند ربات ها را از فواصل دور کنترل کند.

۴. بهبود مبارزه های نزدیک (Melee Combat)

مبارزه های نزدیک جزو نقاط قوت بازی Horizon Zero Dawn نبودند. در کل نمی توان گفت سیستم مبارزه از نزدیک این بازی بد است ولی می توانست خیلی بهتر باشد. مثلا سازندگان این بازی می توانستند قابلیت های بلاک کردن حمله یا ضد حمله را به بازی اضافه کنند.

یک سیستم بلاک و ضد حمله برای Aloy و دشمنانش می توانست کمک زیادی به بهتر شدن سیستم مبارزه این بازی کند. این سیستم مبارزه را می توان حتی برای ربات های درون بازی هم ایجاد کرد.

بیشتر بدانید: نقشه کامل Horizon Zero Dawn معلوم شد

۵. حضور بیشتر Sylens در بازی

Sylens یکی از شخصیت های نسبتا منفور درون بازی است. او در بازی به Aloy در مرحله های مختلف بازی راهنمایی و کمک می کند ولی در کل هدف او سوء استفاده از Aloy برای رسیدن به اهداف شخصیش است. در آخر بازی معلوم می شود که Sylens یک Antagonist است ولی او یک شخصیت کاملا منفی در بازی نیست و نمی تواند به عنوان یک شخصیت بد درون بازی استفاده شود. حضور او در نسخه بعدی بازی می تواند جذابیت بازی را بیشتر کند.

۶. اضافه شدن مکانیزم زنده ماندن در طبیعت

 

در طول سفر در طبیعت و مبارزه و شکار ربات ها شما می توانید به شکار موجودات زنده در طبیعت هم بپردازید. شکار ربات ها و موجودات زنده به این دلیل است که وسایلی که می توان با شکار به دست آورد در خرید و فروش اسلحه و آیتم های درون بازی کاربرد دارد. در این میان Aloy در طول بازی از طعم حیوانات مختلف صحبت می کند ولی هیچ وقت او را در حال خوردن ندیده ایم.

بیشتر بدانید: کنسول PS4 رکورد فروش PS3 را پشت سر گذاشت

بهتر است که یک مکانیزم زنده ماندن در بازی ایجاد شود که در آن Aloy با خوردن گوشت حیوانات مختلف، قابلیت های متفاوتی را بدست بیاورد. مثلا با خوردن گوشت خرس و روباه، قوی تر و سریع تر شود. یا مثلا گوشت بعضی حیوانات تاثیرات دیگری از قبیل سم زدایی در Aloy ایجاد کند.

۷. تصمیم گیری های درون بازی

ما در طول بازی شاهد این هستیم که شخصیت اول این بازی در صحبت کردن با بقیه افراد، ۳ گزینه در جواب دادن به طرف مقابل دارد. جواب محبت آمیز (Kind)، جواب همراه با خشم (Aggressive) و جواب بی طرف (Neutral). در مقایسه با بازی های دیگر انتخاب هر یک از این جواب ها هیچ تغییری در قسمت داستانی بازی ایجاد نمی کند.

برای مثال در یکی از قسمت های داستان بازی شما در مقابل فردی به اسم Nil قرار میگیرید که می توانید تصمیم به مبارزه با او بگیرید یا اینکه از این کار منصرف شوید. اگر شما منصرف شوید که با او مبارزه کنید در قسمت نهایی و اوج بازی به کمک شما خواهد آمد.

این قضیه تنها به Nil محدود نمی شود و در طول بازی زنده نگه داشتن شخصیت های دیگر باعث خواهد شد تا در قسمت نهایی بازی به کمک شما بیایند. این یکی از نقاط قوت بازی است ولی نیاز به تغییر دارد.

در بازی بعدی ما انتظار داریم تا گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشیم. برای مثال صحبت های خوب و محبت آمیز با یک کاراکتر در بازی باعث خواهد شد که او بعدا به کمک شما بیاید ولی اگر شخصیت دیگری در بازی از آن فرد نفرت داشته باشد چه؟ آیا او هم به کمک شما می آید؟

با توجه به این صحبت ها باید کمپانی سازنده بازی در آینده ویژگی های جدید و بهتری به بازی اضافه کند تا باعث جذابیت بیشتر بازی و رفع عیب و ایراد های این بازی بشود.

 

بیشتر بخوانید:

نمرات بازی Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds مشخص شد

مراحل ساخت بازی Anthem به پایان رسید

ویدیو: تریلر داستانی بازی Far Cry New Dawn

معرفی و بررسی بازی Florence

نسخه Demon’s Souls Remastered ساخته نخواهد شد

منبع:
https://gam3r.ir/